Načítám...

Zlatý Bludný balvan za rok 2003 - Petr Messany

Komise pro udělování bludných balvanů při Českém klubu skeptiků Sisyfos oznamuje, že v kategorii jednotlivců získává za rok 2003

zlatý Bludný balvan
Petr Messany
za vytrvalé šíření kostýmované astrologie a příbuzných nauk všemožnými prostředky

Ke zdůraznění alternativních zásluh laureáta (režiséra, dramaturga, scénáristy, literáta, herce, baviče, chemika, vodohospodáře a křtitele knih a člena klubu literatury faktu ) netřeba vyumělkovaných slov, postačí citovat z přesně opsaných laureátových textů včetně jeho alternativní gramatiky, kterou podtrhujeme:

Jsem racionální astrolog a ne čáry máry fuk, tak mně racionalita, chemie a hlavně přírody napomáhá v tom esoterickém zmatku se trošinku racionálně vyznat.

Výklad horoskopu a pochopení astrologie spočívá ze 60% v matematice, tedy ve vědě, která dokáže údaje poskytované hvězdami spočítat. Ze 30% je astrologie uměním snažícím se všechny výpočty zajímavě a přitažlivě zprostředkovat. Zbývajících 10% pak patří hvězdopravcově intuici. Tu má každý člověk uloženu někde vzadu. Tedy - pokud mu ji civilizace nepřeválcovala.

V té době jsem astrologii ještě nestudoval a neznal jsem hvězdné cesty, které by mě dovedli k lepším zítřkům.

Někdo se astrologem narodí, jiný se jím stane. Jsou i takoví, kteří si spočítají, že je to výhodný kšeft a přistupují k astrologii tržně. Pokud se týká mé osoby, já jsem k této disciplíně trošku přičuchl už v dětství.

Hlavně bych ale potřeboval mít v Panně svého daňového poradce. Ten by přišel na takové věci, které by ještě deset let po něm nevymyslelo ani ministerstvo financí.

U všech horoskopů vždy záleží kdo je vytváří, na jakém podkladě, jestli astrolog se dokáže pod to podepsat a tvoří to ze své prakce a intuice.

Ptáte se, jak má chudák laik poznat, kterému horoskopu se dá věřit a kterému ne? V základě je to jednoduché, vědět, kdo ten horoskop vytváří, jak je znám veřejnosti a jestli je tam podepsán a stojí si za svým výkladem.

Věřím všemu co mě intuitivně osloví a dovede k racionálnímu poznání. ale tuto schopnost má každý, někdo menší, někdo větší, podle toho, jak se nechal převálcovat civilizací.

Ano léčivá moc krystalů je známá a využívá se racionálně i iracionálně a v případě konkrétních problémů dokážeme si nalézt drahokam, polodrahokam a i obyčejný kámen, který je naladěn na naší vnitřní vlnu a proto můžeme své problémy řešit přes tyto krystaly.

Zvláště v předvolebním období a můj výklad se schodoval se zkutečností asi tak z osmdesáti procent. Malá připomínka k vaší nedůvěře v horoskopy: jednejte vždy s astrologem osobně a nechte si vše řádně vysvětlit.

Na reirkarnaci se dívám spíše jak na vědu ke které člověk musí být přiveden vyššími silami a nabourat se jen tak do minulých životů není vhodné pokud nepřijde od velkého stvořitele nabídka.

Všechny výklady numerologické, karetní i astrologické mají jednu trošku nepříjemnou vlastnost. Jedná-li se o nás, vstupuje tam naše podvědomí a ovlyvňuje výklad. Doporučuji vždy jedná-li se o něco nepříjemného použít pozitivního myšlení, náhledu a držet se vždy stranou od temních sil, které se nám do podvědomí vkrádají a které nás mohou i nepříjemně ovlyvnit.

Má předpověď v denníku Super vyšla na 90%. Má předpověď k volbě prezidenta bude trochu tajemná, protože jsem řekl, že prezidentem by mohla být žena a to žena moudrá, která se vyznačuje i humorem a pochopením ženských problémů - a to Halina Pawlowská.

. / .

Závěrem otázka: Nemáte jako astrolog problém s jistým neseriózním statutem své profese?

Do této situace se dostávám tehdy, když se jedná o nevyzuální média a telefonické dotazy. Pokud mohu stát před tazately, tak můj osobní image tyto skreslené pohledy odbourává. Jsem ochoten s každým kdo takto uvažuje jít do diskuze a polemiky, kde buď se shodneme, že to je jinak anebo odcházím, protože tazatel trvá na svých názorech nízkého původu.

Já mám svou auru vyfotografovanou, protože nepatřím k těm jedincům, kteří auru vidí a proto jsem si tímto způsobem nechal ověřit, zda duchovní síly převládají nad fyzickými. Přesvědčil jsem se, že ano.

Gratulujeme.

------------------------------------------------------

Kde všude našeho laureáta najdete:

TV Nova, Prima, rozhlas, divadlo, noviny, přednášky, festivaly, seznam.cz, google.com

fotogalerie

Kam dál?

Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2018 - Tomio Okamura, Věra Adámková, Andrej Babiš, a další hvězdy českého politického nebe Zobrazit

Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2018 - Tomio Okamura, Věra Adámková, Andrej Babiš, a další hvězdy českého politického nebe

Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2018 získali Tomio Okamura, Věra Adámková, Andrej Babiš, a další hvězdy českého politického nebe za blábolení a šíření pitomostí v oblasti zdravotnictví a vědy.
So 16. 3. 2019 Přečíst
Přehled Bludných balvanů za rok 2018 Zobrazit

Přehled Bludných balvanů za rok 2018

Milí skeptici, 15. 3. 2019 bylo uděleno šest Bludných balvanů ve dvou kategoriích (v každé kategorii zlatý, stříbrný a bronzový) za uplynulý rok 2018.
Pá 15. 3. 2019 Přečíst
Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 - MUDr. Jan Šula alias MUDr. Ian Sulla Zobrazit

Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 - MUDr. Jan Šula alias MUDr. Ian Sulla

Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 získal MUDr. Jan Šula alias MUDr. Ian Sulla za propagaci myšlenky, že by akademické tituly měly být dědičné, a za příspěvek k poznání významu zmrzliny pro laboratorní medicínu.
So 16. 3. 2019 Přečíst
Bronzový Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2018 - Redakce časopisu Nová Regena Zobrazit

Bronzový Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2018 - Redakce časopisu Nová Regena

Bronzový Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2018 získala Redakce časopisu Nová Regena za pravidelnou dávku nepravd, pseudověd a mýtů.
So 16. 3. 2019 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace