Načítám...

Zapojte se

BEZ VÁS TO NEJDE!

Milí skeptici, členové a příznivci Sisyfa,

jak dobře víte, jsme zapsaný spolek a nezisková organizace. Všichni, co ve výboru Sisyfa něco děláme, to děláme z našeho nadšení pro věc. Ale často je těch věcí k provedení až nad hlavu.

Velmi si vážíme členských příspěvků, ze kterých se pokrývá alespoň část nákladů na aktivity Sisyfa, i přízně, kterou nám zachováváte. Víme, že máme mezi členy i příznivci mnoho talentovaných a šikovných lidí, jejichž schopnosti a dovednosti by nám pomohli být efektivnější spolek.

Proto jsme se rozhodli založit iniciativu "Zapojte se!" Tady, na této stránce, se budou objevovat inzeráty s konkrétními úkoly, se kterými potřebujeme pomoci - od úprav webu, přes vyhodnocování dat z paranormálních testů, přes překlady, po organizaci. Pokud víte, že máte čas a chuť se do něčeho pustit, napište na mail u daného inzerátu.

 

Co je naším cílem:

Naším cílem je lovit nebezpečné šarlatány, podporovat rozvoj racionálního (kritického) myšlení ve společnosti, spolupracovat se skeptickými organizacemi ve světě, vyzývat k odpovědnosti instituce, které mají tendenci klamat veřejnost šířením paranormálních názorů a v neposlední řadě poskytovat informace a pomoc občanům v ochraně před podvodnými výrobky a před neúčinnými nebo nebezpečnými metodami alternativní medicíny a léčiteli.

 

Co po Vás chceme:

Prosím, rozmyslete se, než se ozvete, zda opravdu máte čas a možnost se s daným úkolem vypořádat. Pokud se situace změní, není to problém, ale žádáme vás, abyste nám včas dali vědět. Pokud jste své zaměření či vaše hobby nenašli, nezoufejte. Projděte si tento web, kde najdete tipy, jak nám pomoci. Následně se komukoliv z nás ozvěte s vlastním návrhem. 


Co nabízíme:

-       Získání zkušeností s organizací.

-       Zlepšení se v argumentačních dovednostech.

-       Přehled v pseudovědeckém světě.

-       Pochopení správné metody vědecké práce.

-       Setkání se s významnými osobnostmi v ČR i ve světě.

-       Zmínku u daného projektu.

-       Veřejné poděkování.

-       Doporučující/referenční dopis v případě vaší potřeby.

-       Dobrý pocit, že jste svou energii využili smysluplně ke kvalitnímu šíření skepticismu.Těšíme se na spolupráci s vámi!

Výbor SisyfaAktuálně hledáme:Kam dál?

Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2020 - Somavedic‌ ‌Techologies‌ ‌s.r.o.‌ Zobrazit

Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2020 - Somavedic‌ ‌Techologies‌ ‌s.r.o.‌

Somavedic‌ ‌Techologies‌ ‌s.r.o.‌ ‌v‌ ‌čele‌ ‌s‌ ‌Ivanem‌ ‌Rybjanským‌ ‌za‌ ‌vynález,‌ ‌výrobu‌ ‌a‌ ‌prodej‌ ‌lampiček‌ ‌provázených‌ ‌velkolepým‌ ‌šálením‌ ‌o‌ ‌jejich‌ ‌hygienických,‌ ‌léčebných‌ ‌a‌ ‌ochranných‌ ‌účincích‌ ‌tajemnou‌ ‌energií‌ ‌získávanou‌ ‌z‌ ‌drahých‌ ‌kamenů‌ ‌uložených‌ ‌údajně‌ ‌uvnitř.‌ ‌ ‌
Út 27. 7. 2021 Přečíst
Stříbrný Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2020 - Robert Frischer a Univerzita Hradec Králové Zobrazit

Stříbrný Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2020 - Robert Frischer a Univerzita Hradec Králové

Doc. Ing. Robert Frischer, Ph.D., a Univerzitě Hradec Králové za originální a výpočty téměř podpořené chápání procesů probíhajících v nanostrukturních materiálech.
Út 27. 7. 2021 Přečíst
Bronzový Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2020 - Daniela Drtinová Zobrazit

Bronzový Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2020 - Daniela Drtinová

Novinářka a moderátorka Daniela Drtinová za excelentní ukázku špatné novinářské práce ve vleku vlastních kognitivních zkreslení.
Út 27. 7. 2021 Přečíst
Zlatý Bludný koviďák v mimořádné covid kategorii jednotlivců za rok 2020 - Jiří Beran Zobrazit

Zlatý Bludný koviďák v mimořádné covid kategorii jednotlivců za rok 2020 - Jiří Beran

Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., za obohacení epidemiologie a medicíny založené na důkazech o nástroje založené na vnuknutí.
Út 27. 7. 2021 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace