Načítám...

Bronzový Bludný balvan za rok 2009 - Václav Jílek a Václav Blažejovský

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii jednotlivců za rok 2009 získávají
bronzový Bludný balvan, ex aequo

Václav Jílek a Václav Blažejovský

za budovatelské úsilí při tvorbě stavebně–historických artefaktů,
jež dosud v české kotlině chyběly

Zatímco jiní realizují zálibu v kamenech při budování skalek, pan Jílek se pustil rovnou do megalitického díla. Jako spolumajitel rodinné firmy zabývající zemními pracemi měl na rozdíl od svých dávných předchůdců k dispozici bagr, který mu výstavbu jihočeského Stonehenge usnadnil.

Aby jeho dílo bylo funkční, obrátil se pan Jílek na známého psychotronika ing. Pavla Kozáka, držitele stříbrného Balvanu za rok 2004. Ing. Kozák psychotronicky proměřil louku pana Jílka a pro kruhové uskupení 25 kamenů, zvané Kremlech, určil místo s krásným rozhledem.

I kameny na stavbu byly podrobeny psychotronické expertíze, pro správnou funkci kruhu musí být totiž živé. Po dokončení díla v roce 2008 ing. Kozák kameny opět proměřil a funkci kruhu ještě (blíže nespecifikovaným způsobem) upravil.

Útvar má prý léčebné schopnosti, pokrývající 95% patologického spektra, ať už je tím míněno cokoli. Dále ruší geopatogenní zóny v okolí, nyní prý jeho účinek sahá až do vesnice. Zajímalo by nás, co na to kočky, které prý narozdíl od psů v místech geopatogenních zón rády lehávají. Odstěhují se snad chuděry někam dál se všemi ekologickými důsledky z toho plynoucími? Netušíme, zda pan Jílek uvažuje o prodeji pastiček na myši, zatím nabízí pouze DVD o stavbě a účincích svého kamenného díla.

Do půvabných Holašovic nyní míří nejen turisté, zvědaví na barokní náves, ale i citliví jedinci toužící po posile a úzdravě.

Kromlech ovšem není jediný léčivý útvar a v případě jeho funkčního výpadku se může zesláblý a civilizací poničený občan obrátit třebas k pyramidám.
(http://www.novinky.cz/cestovani/180663-pyramidy-a-stonehenge-najdete-i-v-ceske-kotline-dobijeji-energii-a-leci.html)

Těmi se zabývá jiný budovatel, pan Václav Blažejovský z Března u Chomutova. Zkoumá pyramidy již dlouhá léta a objevil například, že ještě lepší účinky než pyramida má „pyramidální kužel“, od nějž se pozitivní energie odráží do prostoru rovnoměrně a neponechává hluchá místa. Pan Blažejovský radí umístit malé pyramidální kužely například u počítačů a televizorů, aby byl eliminován škodlivý vliv jejich elektromagnetického záření. V případě pyramidálního kužele je ovšem v hrubém rozporu s jinými pyramidology, kteří pyramidu - jehlan - pokládají za tvarový zářič a bazírují na jeho přesném tvaru a umístění.

Pomocí pyramidální energie pan Blažejovský léčí lidi, koně, či vylepšuje balenou vodu, která se pak stává skoro léčivou a chystá se ji nabídnout do obchodních řetězců. Vepřová kýta pod jeho zahradní pyramidou časem seschla, ale nekazila se. Škoda že nevědí o této vlastnosti výrobci kuchyňských linek, ušetřilo by se za chladničky.

Protože podle znalců má pyramida antiseptické a antibakteriální účinky, bylo by zajímavé zjistit, co se děje se střevní mikroflórou člověka ošetřovaného pyramidální energií? Bakterie i jiné nižší organizmy například ve vodě z bazénu pod pyramidou hynou, zdalipak člověk zasažený pyramidální energií nepozbude svoji prospěšnou střevní floru s trapně neblahými následky?

Fotografie z předávání XII. Bludných balvanů Sisyfa

Kam dál?

Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 - MUDr. Jan Šula alias MUDr. Ian Sulla Zobrazit

Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 - MUDr. Jan Šula alias MUDr. Ian Sulla

Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 získal MUDr. Jan Šula alias MUDr. Ian Sulla za propagaci myšlenky, že by akademické tituly měly být dědičné, a za příspěvek k poznání významu zmrzliny pro laboratorní medicínu.
So 16. 3. 2019 Přečíst
Bronzový Bludný balvan za rok 2014 v kategorii družstev - Ota Nepilý a spol. za propagaci oxidu chloričitého jakožto všeléku na všemožné neduhy, včetně rakoviny Zobrazit

Bronzový Bludný balvan za rok 2014 v kategorii družstev - Ota Nepilý a spol. za propagaci oxidu chloričitého jakožto všeléku na všemožné neduhy, včetně rakoviny

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků Sisyfos oznamuje, že v kategorii dr...
Pá 27. 3. 2015 Přečíst
Bronzový Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2013 - Igor Chaun za velkorysou mediální propagaci pseudovědeckých idejí a jejich nositelů Zobrazit

Bronzový Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2013 - Igor Chaun za velkorysou mediální propagaci pseudovědeckých idejí a jejich nositelů

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS oznamuje, že v kategorii je...
Pá 28. 3. 2014 Přečíst
Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2015 - MUDr. Jan Hnízdil za diskreditaci psychosomatické medicíny v očích odborné i laické veřejnosti Zobrazit

Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2015 - MUDr. Jan Hnízdil za diskreditaci psychosomatické medicíny v očích odborné i laické veřejnosti

Náš laureát na svých přednáškách s chutí vysvětluje, že „věda není nic jiného, než potvrzování pravd...
Pá 1. 4. 2016 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace