Načítám...

Stříbrný Bludný balvan za rok 2005 - Jaromír Kozák

Komise pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků Sisyfos oznamuje, že v kategorii jednotlivců za rok 2005 získává

stříbrný Bludný balvan
Jaromír Kozák
za alternativní přínos zejména egyptologii, spiritismu a kvantové mechanice

Ústředním vědeckým záměrem Jaromíra Kozáka je poznání a obnova zapomenutých duchovních odkazů. Jeho dílo, čítající kolem deseti knižních svazků, slyne celostním, mezioborovým přístupem a překvapivými výzkumnými metodami.

Především tu je Kozákův třídílný komentovaný překlad Egyptské knihy mrtvých, líčící posmrtné putování duše, dychtivé osvobození od dalšího převtělení. Kniha prý není souborem fantastických náboženských představ, jak soudí zkostnatělá věda, nýbrž popisem skryté duchovní skutečnosti. Náš laureát to pochopitelně zná nejlépe, neboť v jednom ze svých minulých životů, v době 12. dynastie, osobně redigoval originál knihy, kterou pak ve 21. století přeložil a opatřil komentářem. Názorně tak potvrdil a aplikoval principy transpersonální psychologie rozvíjené naším slavným krajanem Stanislavem Grofem, nositelem Bludného balvanu za rok 2000.

Jaromír Kozák nepochybuje o existenci prastarých vyspělých civilizací, dosud známých pouze z mýtů o Atlantidě a zemi Mu. Tyto civilizace prý byly osudově postiženy kosmickou katastrofou v 10. stol. př. Kr., kdy se Zemi těsně přiblížila zhoubná kometa, která naši planetu poškodila, ale naštěstí nezničila, zatímco planetu mezi Marsem a Jupiterem roztrhala na kousky. Pyramidy v Gíze jsou starší, než se uvádí v učebnicích, neboť vznikly jako úložiště chránící archívy dávné civilizace před kosmickým nebezpečím. Archív dosud čeká na znovuobjevení v podzemních prostorách pod pyramidami a Sfingou. Nemáme se však na co těšit, protože duchovně pokleslé lidstvo nejspíš zneužije nalezených informací ke konstrukci strašlivých, psychiku ničících zbraní.

Náš laureát dále odhalil spojitost (datovanou rokem 1628 př. Kr.) starověku s veledůležitým fenoménem novověku – českým spiritismem. Napsal o něm téměř devítisetstránkovou knihu “Spiritismus - zapomenutá významná stránka českých dějin” (Eminent, Praha 2003). Čeští spiritisté měli být nositeli vysokých morálních kvalit, přičemž se cele zaměřili na racionální poznávání duchů a jejich projevů.

Jaromíru Kozákovi náleží prvenství moderního přírodovědeckého výkladu spiritistických fenoménů. Píše o tom:

“Bod obratu nastal v okamžiku, kdy se objevily první nesmělé pokusy vysvětlit psychické jevy na základě kvantové teorie. ... S nejzásadnějším příspěvkem přišel prof. David Bohm, význačný fyzik, ... který rozvinul teorii explikátního a implikátního řádu. Jednoduše jde o to, že hmotný svět (explikátní řád) je pouhou projekcí nehmotného světa (implikátní řád). ... Do jeho sféry patří nejen jevy jako telepatie a jasnovidnost, ale především médijní spojení. O jeho samozřejmosti nejlépe vypovídá i to, že jej používají všichni, aniž by si toho byli vědomi, pokud nejsou silně mentálně zablokováni. ... Pokud k tomu připočteme ještě výsledky klinické smrti, reinkarnace a astrálního cestování, pak se zdá, že i ten nejzarytější odpůrce to již nemůže mlčky přehlížet.”

Ujišťujeme našeho slovutného laureáta, že jsme se v Sisyfu již odblokovali, a tudíž nepřehlížíme jeho jedinečné výsledky. Naše prestižní ocenění je toho dokladem.

fotogalerie

Kam dál?

Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2020 - Somavedic‌ ‌Techologies‌ ‌s.r.o.‌ Zobrazit

Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2020 - Somavedic‌ ‌Techologies‌ ‌s.r.o.‌

Somavedic‌ ‌Techologies‌ ‌s.r.o.‌ ‌v‌ ‌čele‌ ‌s‌ ‌Ivanem‌ ‌Rybjanským‌ ‌za‌ ‌vynález,‌ ‌výrobu‌ ‌a‌ ‌prodej‌ ‌lampiček‌ ‌provázených‌ ‌velkolepým‌ ‌šálením‌ ‌o‌ ‌jejich‌ ‌hygienických,‌ ‌léčebných‌ ‌a‌ ‌ochranných‌ ‌účincích‌ ‌tajemnou‌ ‌energií‌ ‌získávanou‌ ‌z‌ ‌drahých‌ ‌kamenů‌ ‌uložených‌ ‌údajně‌ ‌uvnitř.‌ ‌ ‌
Út 27. 7. 2021 Přečíst
Stříbrný Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 - Michal „Shark“ Hašek Zobrazit

Stříbrný Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 - Michal „Shark“ Hašek

Stříbrný Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 získal Michal „Shark“ Hašek za revoluční propojení onkologie, psychologie, imunologie, spinologie a cest na Bali.
So 16. 3. 2019 Přečíst
Nominace na Bludné balvany Sisyfa za rok 2019 Zobrazit

Nominace na Bludné balvany Sisyfa za rok 2019

E-mail pro nominace: balvany@sisyfos.cz
Čt 12. 12. 2019 | Výbor Sisyfos Přečíst
Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 - MUDr. Jan Šula alias MUDr. Ian Sulla Zobrazit

Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 - MUDr. Jan Šula alias MUDr. Ian Sulla

Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2018 získal MUDr. Jan Šula alias MUDr. Ian Sulla za propagaci myšlenky, že by akademické tituly měly být dědičné, a za příspěvek k poznání významu zmrzliny pro laboratorní medicínu.
So 16. 3. 2019 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace