Načítám...

Philadelphia experiment

Jednou z velkých záhad, které se diskutovaly v posledním půlstoletí, je tzv. Philadelphia experiment, nebo také Rainbow project. Podle údajných pozorování byl na podzim r.1945 uskutečněn v USA vojenský experiment, kterým měl zneviditelnit torpédoborec Eldridge. Experiment měl vycházet z Einsteinovy teorie o „jednotné teorii pole“, která měla sjednocovat gravitaci a elektromagnetismus a která měla umožnit získat obrovské množství energie. Einstein sám se měl na přípravě pokusu podílet. První pokus se údajně nezdařil, ale při druhém pokusu byl výsledek větší než se předpokládalo. Loď zmizela a byla teleportována opakovaně z místa na místo, aby nakonec byla přenesena zpět do Philadelphského přístavu. Teleportace byla provázena výbuchem, který byl jako světelná záře pozorován i ze vzdálených lodí. Výbuch usmrtil část posádky, někteří z ní zmizeli úplně, ostatním, aby se záležitost utajila, byly „vymyty“ mozky. Díky dvěma členům posádky, kteří včas opustili loď, a pozorovatelům z ostatních lodí, se záležitost dostala přes utajování americkou armádou po delší době na veřejnost.

Hodnocení: Ve skutečnost jde o jeden velký podvod, resp. žert nebo science fiction. Jeho historie začíná tím, že amatérský astronom Morris Jessup vydal v r.1955 knihu o UFO. Rok poté dostal autor dopis od Carla Allende, který se představil jako svědek události, když se plavil jako lodník na obchodní lodi A. Faruseth, a svěřil se se svou zkušeností. Jessup ho ihned požádal dopisem o další detaily. Allende odpověděl až po několika měsících, podepsal jako jako Carl Allen a slíbil, že detaily sice nezná, ale že je získá v hypnóze. Jessup kontakt přerušil, V r.1957 poslal „Allen“ „Úřadu pro námořní výzkum“ Jessupovu knihu se spoustou okrajových, značně zmatených poznámek, ve kterých se opět zmiňoval o případu lodi Eldrigne. Kniha se zápisky se na veřejnost. Téma pak zaujalo autora science fiction literatury Vincenta Gaddise, který v r.1979 vydal o záhadě lodi Eldridge první knihu. Následovali další autoři, z nichž největší úspěch měl J. Berlitz s knihou nazvanou už „Philadephila Experiment - Project Invisibility“. Teprve poté se z případu stala veřejná sensace a impuls k celonárodní diskusi. Objevovaly se další publikace, přidávaly se další podrobnosti a podle této smyšlené události byl natočen i film. Další svědci byli odhaleni jako podvodníci. Takže případ je jasný, jde o krásnou báchorku.

Doplňuji,že podle „Úřadu pro námořní průzkum“ torpedoborec Eldringe v té době ve Filadelfii nebyl a loď Faruseth se podle lodních deníků nikdy nepřiblížila lodi Eldridge. A. Einstein nikdy svou teorii o jednotném poli nedokončil a nikdy nebyla potvrzena, sám také nikdy na projektu neviditelnosti nepracoval. Ostatně námořnictvo o možnosti zneviditelnění lodí nikdy ani neuvažovalo. Z vědeckého hlediska možnost zneviditelnění a teleportace byla mimo možnosti vědy.

Kam dál?

A. Strunecká, J. Patočka: Doba jedová (Triton, Praha 2011) Zobrazit

A. Strunecká, J. Patočka: Doba jedová (Triton, Praha 2011)

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. oslovila v letošním roce veřejnost další knihou s provokativním ná...
Po 13. 2. 2012 Přečíst
(Ne)úspěch naší výzvy ČLK aneb „ať žije a vzkvétá alternativní medicína“ Zobrazit

(Ne)úspěch naší výzvy ČLK aneb „ať žije a vzkvétá alternativní medicína“

Před měsícem jsme si postěžovali, že většina oslovených orgánů na naši výzvu České lékařské komoře (...
Pá 16. 3. 2012 Přečíst
Autismus a prof. Strunecká Zobrazit

Autismus a prof. Strunecká

V poslední době se nás stále častěji obracejí rodiče autistických dětí s prosbou, abychom se vyjádři...
Ne 25. 11. 2012 Přečíst
Oznámení akce: THE SISYPHUS PRIZE – 1 milion Euro Zobrazit

Oznámení akce: THE SISYPHUS PRIZE – 1 milion Euro

Dne 1. října 2012 vyhlásili belgičtí skeptici ve spolupráci s evropskou skeptickou společností ECSO ...
St 24. 10. 2012 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace