Načítám...

Zlatý Bludný balvan 2010 - Akademické kvarteto Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2010 získává
zlatý Bludný balvan

Akademické kvarteto Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni

za příkladné zviditelnění jména své fakulty doma i v zahraničí

Akademické kvarteto vystupovalo ve sledovaném období ve složení JUDr. Jaroslav Zachariáš, CSc. (I. housle), Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc. (II. housle), JUDr. Ivan Tomažič. Ph.D. (viola), a JUDr. Daniel Telecký, Ph.D. (violoncello).

Na Právnické fakultě ZČU v Plzni rozeběhli v dokonalé souhře pozoruhodný experiment, jenž nejenom obohatil právní vědu a její začlenění do postmoderního systému společenských věd, ale přispěl také v době nastupující hospodářské krize ke zlevnění celého vzdělávacího a výchovného procesu zejména pro generaci prominentů a jiných kulichů, kteří logicky nemohou vzděláváním ztrácet tolik času jako nejmladší studenti. Jsou totiž na rozdíl od řadových studentů již dlouho příkladně zapojeni do procesu rozvoje tržního hospodářství bez jakýchkoliv brzd neudržitelného rozvoje naší drahé vlasti.
Důmyslná úsporná opatření ke zkrácení a zjednodušení komplikovaného studia, které členové kvarteta vymysleli a realizovali za cenu nemalých osobních obětí a doslova odříkání, již vešla do všeobecného povědomí podobně jako systém výběru členů zkušebních komisí, nedobytné úschovny diplomových a disertačních prací i laskavý přístup ke studentům, kteří měli potíže s opisováním vlastních textů. Není divu, že tato ucelená novátorská koncepce se již stala povinným know how pro četné následovníky nejen v Olomouci, ale i na Karlovarsku.

Proslýchá se dokonce, že o tyto nevídané objevné postupy se zajímají i odborníci z prestižních univerzit na Kajmanských, Panenských a Bahamských ostrovech jakož i v Belize, Seychellech a na Kypru. Tyto zprávy jsme bohužel nemohli ověřit z nezávislých pramenů, neboť příslušné cestovní kanceláře neprodávají do uvedených destinací zpáteční letenky vymlouvajíce se, že o ně není zájem. Svědčí však o prestiži, kterou tvrdá česká měna v těchto líbezných končinách zeměkoule právem požívá.

Náš komitét zvláště ocenil, jak navzdory mediální štvanici drželo kvarteto při sobě a po příkladu svých slavných předků statečných husitů zaujalo při obraně svého čistého štítu neprodyšnou kruhovou obranu. Violoncellista JUDr. Telecký například dokázal pohotově založit novou odborovou organizaci, do níž se ihned osobně přihlásil a tím zabránil hrozícímu rozvázání svého pracovního poměru. Podobně i ostatní členové kvarteta skvěle využili své vysoké odborné kvalifikace a pro jistotu podali žalobu na každého, kdo se na ně třeba jen křivě podíval. Dali tak zejména svým příznivcům příklad nebojácnosti a duchapřítomnosti, jak se zachovat při obhajobě akademických svobod, pevnosti v dodržování akademického slibu a neústupnosti při rozvíjení nezávislého myšlení bez ohledu na momentální konstelaci vrtkavého veřejného mínění.
Zcela v duchu Tří mušketýrů, kteří podobně jako naše kvarteto byli ve skutečnosti, jak známo, také čtyři, se zkrátka řídili proslulým heslem:„Všichni za jednoho a jeden za všechny“.
Ostatně nejlépe to za celé družstvo našich zlatých laureátů vystihl sám Dr. Milan Kindl, který v době, kdy kauza vrcholila, prohlásil: "Když upálili mistra Jana Husa, moc to nevypadalo, že jeho myšlenky zvítězí. Když popravili Pythagora za ohrožování mládeže nesprávnou výukou, nezdálo se, že by jeho myšlenky zrovna vyhrávaly, ale dnes se je učíme."
Ono se ovšem traduje, že když Pythagoras objevil svou proslulou větu, nebyl tak úplně popraven, ale naopak obětoval bohům tři sta volů. Od té doby se však třesou všichni volové, když je náhodou objevena nová velká pravda.

Vítáme Akademické kvarteto z Plzně do nóbl společnosti a gratulujeme k zaslouženému uznání!

Třinácté předávání Bludných balvanů 2010 - fotogalerie

Kam dál?

Bludný balvan za rok 2023 v kategorii zdravotní policie a veřejné zdraví - Tomáš Kašpar Zobrazit

Bludný balvan za rok 2023 v kategorii zdravotní policie a veřejné zdraví - Tomáš Kašpar

Český klub skeptiků Sisyfos uděluje Bludný balvan v kategorii zdravotní policie a veřejné zdraví Tomášovi Kašparovi za kreativní propojování vědeckých poznatků s dezinformacemi, misinformacemi a ignorantstvím.
Po 20. 5. 2024 Přečíst
Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2020 - Karel Nejedlý Zobrazit

Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2020 - Karel Nejedlý

Karel Nejedlý za metodu RUŠ, její neúnavnou a letitou propagaci, jakož i za zneužívání odborných pojmů z oblasti psychologie a fyziky.
Út 27. 7. 2021 Přečíst
Zlatý Bludný koviďák v mimořádné covid kategorii jednotlivců za rok 2020 - Jiří Beran Zobrazit

Zlatý Bludný koviďák v mimořádné covid kategorii jednotlivců za rok 2020 - Jiří Beran

Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., za obohacení epidemiologie a medicíny založené na důkazech o nástroje založené na vnuknutí.
Út 27. 7. 2021 Přečíst
Bludný balvan za rok 2023 v kategorii média - Mgr. Martina Kociánová a zbytek kolektivu Rádia Universum Zobrazit

Bludný balvan za rok 2023 v kategorii média - Mgr. Martina Kociánová a zbytek kolektivu Rádia Universum

Bludný balvan v kategorii média pro Martinu Kociánovou a zbytek kolektivu Rádia Universum za konzistentní a neúnavnou snahu provibrovat bezbranné posluchačstvo komnatou ozvěn hluboko do králičí nory doby předvědecké, v níž pravda a důkaz nikdy nezvítězí nad pseudovědou a konspirací.
Po 20. 5. 2024 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace