Načítám...

Zlatý Bludný balvan 2010 - Akademické kvarteto Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2010 získává
zlatý Bludný balvan

Akademické kvarteto Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni

za příkladné zviditelnění jména své fakulty doma i v zahraničí

Akademické kvarteto vystupovalo ve sledovaném období ve složení JUDr. Jaroslav Zachariáš, CSc. (I. housle), Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc. (II. housle), JUDr. Ivan Tomažič. Ph.D. (viola), a JUDr. Daniel Telecký, Ph.D. (violoncello).

Na Právnické fakultě ZČU v Plzni rozeběhli v dokonalé souhře pozoruhodný experiment, jenž nejenom obohatil právní vědu a její začlenění do postmoderního systému společenských věd, ale přispěl také v době nastupující hospodářské krize ke zlevnění celého vzdělávacího a výchovného procesu zejména pro generaci prominentů a jiných kulichů, kteří logicky nemohou vzděláváním ztrácet tolik času jako nejmladší studenti. Jsou totiž na rozdíl od řadových studentů již dlouho příkladně zapojeni do procesu rozvoje tržního hospodářství bez jakýchkoliv brzd neudržitelného rozvoje naší drahé vlasti.
Důmyslná úsporná opatření ke zkrácení a zjednodušení komplikovaného studia, které členové kvarteta vymysleli a realizovali za cenu nemalých osobních obětí a doslova odříkání, již vešla do všeobecného povědomí podobně jako systém výběru členů zkušebních komisí, nedobytné úschovny diplomových a disertačních prací i laskavý přístup ke studentům, kteří měli potíže s opisováním vlastních textů. Není divu, že tato ucelená novátorská koncepce se již stala povinným know how pro četné následovníky nejen v Olomouci, ale i na Karlovarsku.

Proslýchá se dokonce, že o tyto nevídané objevné postupy se zajímají i odborníci z prestižních univerzit na Kajmanských, Panenských a Bahamských ostrovech jakož i v Belize, Seychellech a na Kypru. Tyto zprávy jsme bohužel nemohli ověřit z nezávislých pramenů, neboť příslušné cestovní kanceláře neprodávají do uvedených destinací zpáteční letenky vymlouvajíce se, že o ně není zájem. Svědčí však o prestiži, kterou tvrdá česká měna v těchto líbezných končinách zeměkoule právem požívá.

Náš komitét zvláště ocenil, jak navzdory mediální štvanici drželo kvarteto při sobě a po příkladu svých slavných předků statečných husitů zaujalo při obraně svého čistého štítu neprodyšnou kruhovou obranu. Violoncellista JUDr. Telecký například dokázal pohotově založit novou odborovou organizaci, do níž se ihned osobně přihlásil a tím zabránil hrozícímu rozvázání svého pracovního poměru. Podobně i ostatní členové kvarteta skvěle využili své vysoké odborné kvalifikace a pro jistotu podali žalobu na každého, kdo se na ně třeba jen křivě podíval. Dali tak zejména svým příznivcům příklad nebojácnosti a duchapřítomnosti, jak se zachovat při obhajobě akademických svobod, pevnosti v dodržování akademického slibu a neústupnosti při rozvíjení nezávislého myšlení bez ohledu na momentální konstelaci vrtkavého veřejného mínění.
Zcela v duchu Tří mušketýrů, kteří podobně jako naše kvarteto byli ve skutečnosti, jak známo, také čtyři, se zkrátka řídili proslulým heslem:„Všichni za jednoho a jeden za všechny“.
Ostatně nejlépe to za celé družstvo našich zlatých laureátů vystihl sám Dr. Milan Kindl, který v době, kdy kauza vrcholila, prohlásil: "Když upálili mistra Jana Husa, moc to nevypadalo, že jeho myšlenky zvítězí. Když popravili Pythagora za ohrožování mládeže nesprávnou výukou, nezdálo se, že by jeho myšlenky zrovna vyhrávaly, ale dnes se je učíme."
Ono se ovšem traduje, že když Pythagoras objevil svou proslulou větu, nebyl tak úplně popraven, ale naopak obětoval bohům tři sta volů. Od té doby se však třesou všichni volové, když je náhodou objevena nová velká pravda.

Vítáme Akademické kvarteto z Plzně do nóbl společnosti a gratulujeme k zaslouženému uznání!

Třinácté předávání Bludných balvanů 2010 - fotogalerie

Kam dál?

Zlatý Bludný balvan za rok 2022 v kategorii jednotlivců - JUDr. Daniela Kovářová Zobrazit

Zlatý Bludný balvan za rok 2022 v kategorii jednotlivců - JUDr. Daniela Kovářová

Český klub skeptiků Sisyfos uděluje zlatý Bludný balvan za rok 2022 v kategorii jednotlivců JUDr. Daniele Kovářové za nenormální právní guláš uvařený nad doutnajícími ostatky rodinného práva.
Pá 12. 5. 2023 Přečíst
Stříbrný Bludný balvan za rok 2022 v kategorii družstev - Dokonalá láska, s. r. o. Zobrazit

Stříbrný Bludný balvan za rok 2022 v kategorii družstev - Dokonalá láska, s. r. o.

Český klub skeptiků Sisyfos uděluje stříbrný Bludný balvan za rok 2022 v kategorii družstev firmě Dokonalá Láska s. r. o. stříbrný Bludný balvan za rok 2022 za praktický důkaz toho, že Dokonalou Lásku lze vyjádřit i nevyjádřeným louhem či kadidlem.
Pá 12. 5. 2023 Přečíst
Bronzový Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2021 - kolektiv autorů knihy Achillovy paty evoluce Zobrazit

Bronzový Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2021 - kolektiv autorů knihy Achillovy paty evoluce

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2021 získává bronzový Bludný balvan kolektiv autorů knihy Achillovy paty evoluce v čele s překladatelem a autorem české předmluvy Liborem Votočkem za roszáhlý multioborový příspěvek unikátní disciplíně negativní evoluční teorie.
Pá 27. 5. 2022 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace