Načítám...

Proslov při předávání IX. Bludných balvanů Sisyfa za r. 2006

Strouhalova posluchárna MFF UK; Ke Karlovu 5; Praha 2 (12. 3. 2007)

Slovutní laureáti a jejich fanynky, vzácní hosté, příznivci i odpůrci kritického skeptického myšlení, dámy a pánové,

zdá se mi to jako včera, ale ve skutečnosti uplynulo již plných devět roků od chvíle, kdy se Český klub skeptiků SISYFOS rozhodl vyznamenávat jednotlivce i družstva, kteříž se v předešlém roce mimořádně zasloužili o matení české veřejnosti a rozvoj blátivého způsobu myšlení. Od té doby uplynulo ve Vltavě pod vyšehradskou skalou, na níž tak vizionářsky věštila slávu českému národu kněžna Libuše, mnoho vody; zejména pak zásluhou povodně v srpnu 2002. Ta se také podepsala na rozmnožení zásoby vhodných laureátů Bludných balvanů, kteří operativně přispěchali s novátorskými metodami vysušování mokrého zdiva souběžně s peněženkami postižených.

Jakkoliv to zní neuvěřitelně - přestože náš Komitét pro udělování Bludných balvanů se každoročně činí a do loňska udělil již plných 48 bludných balvanů - čekala Komitét letos hned po Novém roce mimořádně náročná práce, neboť nominace na balvany doslova pršely ze všech světových stran. Nechci si však stěžovat; na svou práci při náročném výběru finalistů se všichni komisaři a komisařky radostně těšili. Poprvé jsme se letos sešli již v předvečer Tříkrálový, protože každý z nás se už nemohl dočkat, jaké lahůdky nám členové a příznivci Sisyfa během roku 2006 připravili v podobě opravdu vypečených nominací. Po zevrubném celovečerním slyšení bylo zřejmé, že se budeme muset sejít znovu. Pro mezidobí dostali všichni členové domácí úkoly: vybrat pro finále opravdu ty nejlepší z nejlepších.

Finálový rozstřel proběhl symbolicky v den první čtvrti Měsíce, protože my astrologové si holt umíme vybrat. S ohledem na výtečnou domácí přípravu byl nakonec výběr laureátů snadný a rychlý. Osvědčená metoda souhlasného mručení členů komitétu znovu potvrdila své přednosti. Dokonce se domnívám, že by se s úspěchem uplatnila i v obou komorách parlamentu - pochopitelně v té dolní by se muselo mručet hlubšími tóny. Jednotlivé nominace na Bludné balvany 2006 byly doprovázeny jednomyslným mručením. Nikdo nezamručel proti a dokonce se nikdo mručení nezdržel - v zasedací světničce zaznívalo v těch chvílích takové ticho, že by bylo slyšet i pověstný špendlík, spadlý na kovral.

Všichni laureáti byli včas obesláni zvacími dopisy. Pokud je listonoši nezastihli doma - což při vytíženosti laureátů plnit náročnou společenskou objednávku není nic divného - byly dopisy uloženy na dodávací poště k pozdějšímu vyzvednutí. Tím chci předem vysvětlit, že možná někteří laureáti nejsou právě teď mezi námi. V těchto ojedinělých případech jim budou jejich bludné balvany deponovány pro pozdější převzetí; žel, již bez účasti veřejnosti a medií. Naproti tomu ti z laureátů, kteří se k převzetí prestižních ocenění dostavili osobně, mají - jak říkají naše stanovy - právo na pětiminutový děkovný proslov.

Tímto okamžikem prohlašuji slavnostní ceremoniál předávání Bludných balvanů Sisyfa 2006 za zahájený.

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Strašného Sisyfa

fotogalerie

Kam dál?

Proslov při předávání XIX. Bludných balvanů Sisyfa za rok 2016 Zobrazit

Proslov při předávání XIX. Bludných balvanů Sisyfa za rok 2016

Video - Bludné balvany za rok 2016 Slovutní laureáti a jejich fanynky, vzácní hosté, příznivci i od...
So 25. 3. 2017 Přečíst
Nominace na Bludné balvany Sisyfa za rok 2019 Zobrazit

Nominace na Bludné balvany Sisyfa za rok 2019

E-mail pro nominace: balvany@sisyfos.cz
Čt 12. 12. 2019 | Výbor Sisyfos Přečíst
Pozvánka na slavnostní předávání Bludných balvanů 2018 Zobrazit

Pozvánka na slavnostní předávání Bludných balvanů 2018

Zveme Vás na slavnostní předávání Bludných balvanů za rok 2018 dne 15. 3. 2019 od 17:00 do posluchárny M1, MFF UK, Ke Karlovu 3, Praha 2.
Pá 15. 3. 2019 | Sisyfos Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace