Načítám...

„Švédský experiment″ - Koronovirová strategie, která neměla obdoby

Kdy: 17. 5. 2023 17:00
Kdo: Sisyfos
Kde: Akademie věd
Organizátor: Sisyfos

Pro veřejnost, dobrovolné vstupné

Přednáškový cyklus Věda kontra iracionalita Českého klubu skeptiků Sisyfos uvádí:

Přednáškový cyklus Věda kontra iracionalita Českého klubu skeptiků Sisyfos uvádí:

„Švédský experiment″ - Koronovirová strategie, která neměla obdoby

Švédský přístup k pandemii kovidů se setkal s ostrou kritikou z domácích i zahraničních zdrojů. Byl to úspěch, nebo obrovské selhání? Hrály úřady s životy svých občanů ruskou ruletu? Po téměř třech letech se podíváme na to, co říká věda a co se vlastně stalo.

Pontus (@Bockmanp, pontus@theesp.eu) má vzdělání v oboru financí, ale vždy ho velmi zajímala historie, sci-fi a populárně-vědecká literatura. Hnutí skeptiků objevil v roce 2010 a brzy poté se začal intenzivně angažovat v místním aktivismu, například organizoval "Skeptiky v hospodě" a přednášel o skepticismu na místních školách. V roce 2013 spoluzaložil a stal se předsedou místní jižní pobočky národní Švédské skeptické společnosti ("Vetenskap och Folkbildning" neboli VoF). V roce 2014 byl jmenován do celostátní rady VoF a v roce 2018 byl zvolen jejím prezidentem.

Od roku 2017 je také členem představenstva Evropské rady skeptických organizací. Žije v Malmö na jihu Švédska, kde pořádá místní akce "Skeptici v hospodě" a příležitostně hostí i zahraniční řečníky. Přednesl také několik přednášek na mezinárodních akcích a byl hostem různých podcastů.

 

“The Swedish Experiment” - A Covid strategy unlike any other

Sweden’s approach to the covid pandemic has received scathing criticism from domestic and foreign sources alike. Was it a success or a giant failure? Did the authorities play Russian roulette with the lives of its citizens? Close to three years later we look into what the science has to say and what actually happened.

Pontus’ (@Bockmanp, pontus@theesp.eu) educational background is in finance, but he has always had a great interest in history, sci-fi and popular science. He discovered the skeptics movement in 2010 and soon thereafter became deeply involved in local activism, such as organizing ‘Skeptics in the Pub’ and giving lectures on skepticism in local schools. In 2013 he co-founded and became president of the local south branch of the national Swedish Skeptics Society (“Vetenskap och Folkbildning” or VoF). In 2014 he was appointed to the national board of VoF, and was elected President in 2018.

 

Since 2017 he is also a board member of the European Council of Skeptical Organisations. He lives in Malmö in the south of Sweden where he runs the local ‘Skeptics in the Pub’ events, occasionally hosting international speakers as well. He has also given several talks at international events and appeared on various other podcasts.

 


Kam dál?

Všechno na Mars! Vyřeší nejnovější sondy záhadu života na Rudé planetě? Zobrazit

Všechno na Mars! Vyřeší nejnovější sondy záhadu života na Rudé planetě?

Odkaz na stream uvnitř článku.
St 13. 1. 2021 | Tomáš Petrásek Přečíst
25. Bludné balvany Zobrazit

25. Bludné balvany

Pá 12. 5. 2023 | Sisyfos Přečíst
Sisyfos sleduje dění ohledně novely zákona o ochraně veřejného zdraví Zobrazit

Sisyfos sleduje dění ohledně novely zákona o ochraně veřejného zdraví

Neočkované děti bez dokladu kontraindikace nemohou nastoupit do žádných předškolních zařízení. Novela nyní putuje do Senátu.
Ne 16. 2. 2020 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace