Načítám...

Hromadné "předávkování" homeopatiky

Tradiční hromadné předávkování homeopatiky, tedy 10:23 Campaign. Protest proti vlajkové lodi šarlatánství. Akce je inspirována iniciativou Merseyside Skeptics Society (více na 1023), která oživila nápad zrozený v Belgii.

Přestože účinky homeopatie nikdy nebyly potvrzeny kvalitními studiemi a její princip více než jen lehce drhne při styku se současnými znalostmi biologie i fyziky, je homeopatie stále populární. Popularita došla tak daleko, že homeopatika jsou dle legislativy EU léčivé přípravky s výjimkou v požadavku na nutnost doložit klinickou účinnost. V některých zemích Evropy dokonce homeopatika hradí zdravotní pojišťovny. Protože jsou homeopatika prodávána v lékárnách, jako kdyby se jednalo o skutečné léky, považujeme za důležité opakovaně upozornit na to, že problém s homeopatiky existuje. Dokonce ani letos homeopaté nezaháleli a mají několik léků na koronavirovou pandemii. (Čtěte níže v článku). Podle logiky homeopatie by tato homeopatika měla vyvolat právě ty příznaky, které u nemocných potlačují. Často se tak do rukou homeopatů dostanou nejen pacienti s koronavirem, kteří homeopatii věří, ale také nemocní, na které se nedostalo lůžko v nemocnici. Důsledky pro nemocné si můžete domyslet sami.

Letos akce proběhne v online formě. Upozornění bude jako obvykle v duchu přísně homeopatickém. Kdykoliv během dne se vyfoťte při zobání homeopatik, pro odpůrce homeofarmaceutických koncernů je schválené použít i kostkový cukr. Vzniklou fotku doplňte hashtagy: #sladkycovid, #1023 Campaign, #covidhomeopathy, #SpoonfulOfSugar2020 a sdílejte na sociálních sítích. Kreativitě se meze nekladou. 

Událost najdete také na facebooku.

 

Co homeopaty nezabije, to je posílí aneb Jak získat další pokusné králíky v době koronavirové

Pandemie koronaviru v roce 2020 je pro homeopaty novou výzvou. Do homeopatických rukou se dostávají nejen pozitivní pacienti věřící homeopatickým praktikám, ale také pacienti, na které nezbylo lůžko ve zdravotnicých zařízeních. Jak uvádí web Slovenská akadémia klasickej homeopatie, pacientů a vymyšlených homeopatických kombinací letos nebylo málo. Pokud máte lehký průběh koronavirové infekce, pak vám homeopat, který se ještě neztratil v záplavě pokusů, jistě nabídne minimálně Arsenicum album, Eupatorium perfoliatum, Bryonia a Gelsemium sempervirens 30 CH. Dle zpětné vazby uživatelů prý stačí jedna kulička na týden, ale pro jistotu si dejte tři. Ale co když máte těžký průběh? Pak věřte, že sebevědomý homeopat neuteče, a naopak se do vás pustí podáním Lobelia puruprascens, Antimonium arsenicosum, Camphora, Bryonia, Phosphorus. Že žádný z těchto přípravků nemáte? Nevadí. Prý rovněž zabere osvědčené Arsenicum album v kombinaci s Antimonium tartaricum. Opět 30 CH a raději 3 kuličky najednou. Tím to ale nekončí, záleží na tom, k jak náruživému nebo, chcete-li, fanatickému homeopatovi se dostanete do rukou. Léčba koronavirových pacientů totiž neskončila jen u těch cukrových kuliček, ale zkoušely se také byliny, nejrůznější houby, kovy a dokonce také Mustard gas (Yperit). Poslední roky přetrvává kovový trend se zástupci lanthanoidy a stříbrem. V závěsu pak máme ptačí homeopatické léky, ve kterých jsou preferováni opeřenci jako sokol stěhovavý nebo orel bělohlavý. Že prý homeopaté nezastávají usmrcování zvířat pro účely homeopatie? Že jde o symboliku, že lék žádného sokola neobsahuje? A co když tomu někdo uvěří stejně jako například účinkům skutečné medvědí žluči v tzv. tradiční čínské medicíně? Pro české homeopaty je uznávaným homeopatem Brit David Mundy, který hovoří o homeopatickém léku ze sokola. Tak obsahuje ten lék sokola nebo jaké je složení ptačích homeopatik? Asi výrobní tajemství. 

Tím to letos ale nekončí. Z webu bývalého homeopata Edzarda Ernsta, který dnes upozorňuje na to, že homeopatie je velmi důmyslný podvod, se dozvídáme, že britská Společnost homeopatů v čele s homeopatkou Sue Pilkington začala upozorňovat na to, že jakákoliv nová vakcína může vyvolat smrtelné imunitní reakce. Podle ní jsou vakcíny jedy a je reálné se domnívat, že způsobují autismus. Zároveň propaguje homeopatii jako řešení současné epidemie. Základem veřejného zdraví je podle homeopatů homeopatie a nikoliv vakcíny. Nebezpečné dezinformace se začaly šířit světem a Česká republika není výjimkou. Nejspíš vás neminulo Prohlášení českých homeopatů k tzv. koronavirové krizi, které je ve stejném duchu: homeopatie je základem pro veřejné zdraví,  zabraňme celoplošnému očkování českých občanů proti koronaviru. Česká lékařská homeopatická společnost v rubrice Homeopatie vs. pandemie nabízí pomoc v době koronaviru a opírá se o tytéž zdroje včetně prý bohatých zkušeností z homeopaticky léčených pacientů s koronavirovou infekcí. Zdá se tak, že zatímco homeopaté nemají mrtvé, pouze úspěšně vyléčené, tak v nemocnicích se umírá ve velkém. Jediné, co opět chybí, jsou věrohodná data.

Nechceme vás ale strašit, proto ať si ty homeopatika vezmete nebo nevezmete, ať se jimi předávkujete nebo poddávkujete, tak homeopaté najdou pro daný výsledek vysvětlení, které musí uspokojit všechny. 

Ještě jste neonemocněli? To máte štěstí, nicméně i na tuto variantu homeopaté myslí a doporučují prevenci. Síť homeopatických lékáren Homeo Centrum s. r. o. připravují směs označenou jako Prevencia CV. Tato síť je rozšířena zatím na Slovensku, nicméně v České republice máme poblíž Prahy také jedno hnízdo označené HOMEOCENTRUM, Mníšek pod Brdy. Český klub skeptiků Sisyfos letos ocenil Benu lékárny bronzovým Bludným balvanem v kategori družstev za rok 2019, které ve svých lékárnách aktivně nabízely homeopatika jako účinné léky. 

A tohle vše jsou další důvody, proč do akce Předávkování homeopatiky jít i letos. 


Kam dál?

Lékař, který spolupracuje s archanděli Zobrazit

Lékař, který spolupracuje s archanděli

MUDr. Josef Hrušovský je pediatr a pneumolog. Nyní má soukromou praxi, pronajal si malou místnost v Centru med., což je nestátní zdravotnické zařízení rozpínající ochranná křídla nad alternativními způsoby léčení kombinované s běžnou lékařskou péčí soukromých lékařů. Nedá se říci, že by vilku korunovanou labutí u stanice Nábřeží kap. Jaroše v Praze 7 obléhali pacienti. Je v ní ticho a klid, vzácně potkáte pacienta. Já ale jdu za lékařem – léčitelem jako novinářka. Mám v úmyslu o jeho léčebné metodě napsat do jistého deníku, také to panu doktorovi sděluji, a on je rád. Dr. Hrušovský je urostlý muž středního veku. Místo bílého pláště má na sobě černou košili, namísto stetoskopu má před sebou výstavku polodrahokamů. V malé vitrince jsou nepatrné lahvičky s homeopatiky.
So 15. 1. 2022 Přečíst
Léčba homöopathická Zobrazit

Léčba homöopathická

Komplexní i elektrická homöopathie je podvod s nátěrem vědy a kdo ji rozšiřuje, je vyděrač a nepřítel lidstva. Nic na tom nezáleží, že mnoho lidí chválí výsledky. Ty jsou u každé, i sebe hloupější methody, protože ani nemocní ani fušéři nedělají správné diagnosy. Když zrnéčka homöopatů vyléčí rakovinu, jsou zbytečná studia lékařů. Kapitoly "Léčba homöopathická" a "Komplexní homöopathie a elektrohomöopathie" z knihy Jan Šimsa: Přírodní léčba a domácí lékař: praktický populární popis všech method přírodoléčebných, fysikálních a dietetických, dále popis nemocí, jich příčin, jak jim předcházeti a jak je osvědčenými domácími prostředky léčiti, díl II. Praha: Strnadel a spol. 1923.
Út 14. 1. 2020 Přečíst
Edzard Ernst: Fakta a mýty takzvané alternativní medicíny Zobrazit

Edzard Ernst: Fakta a mýty takzvané alternativní medicíny

Bývalý homeopat a dnes legendární skeptik přijel na pozvání Českého klubu skeptiků do Prahy. Edzard Ernst: Záznam přednášky a seznam rozhovorů v češtině
Po 24. 2. 2020 Přečíst
Publikační zkreslení a homeopatie Zobrazit

Publikační zkreslení a homeopatie

Publikační zkreslení (publication bias) klinického výzkumu je problém, který pomáhá řešit registrace klinických studií. Analýza publikovaných a registrovaných klinických studií s homeopatiky ukázala, že v homeopatii je publikační zkreslení mimořádné a může zásadním způsobem ovlivnit metaanalýzu publikovaných výsledků.
Čt 17. 3. 2022 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace