Načítám...

Mgr. Alexander Ač, Ph.D.

Životopis

Alexander Ač vystudoval obor environmentálni ekologie na univerzitě Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. Doktorát obhájil v roce 2011 na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, kde pracuje dodnes. Alexander přeložil knihu Obnovitelné zdroje energie - s chladnou hlavou od profesora Davida MacKaye z univerzity v Cambridge.

Téma

Panel o klimatických změnách

Rychlost oteplování překračuje dosavadní přírodní změny ve známé historii planety. Mnohé důležité ekosystémy, v oceánech i na souši, ztrácí schopnost ůspešně odolávat změnám a jejich destabilizace se zrychluje. Čím dříve začnou klesat emise skleníkových plynů, tím menší škody nastanou v budoucnosti. Zatím se řešení změny klimatu vzdalujeme a globální emise stále rostou. Kritických pro tranformaci bude následujících pár let. Pak již nebude možné zabránit oteplení o více jak 2°C.
Smrkové monokultury vysychají, tropických dnů přibývá, z Českých zemí se "ztrácí" voda. Co bude dál, a můžeme z toho ještě ven? Budeme u nás pěstovat pomeranče, anebo spíše zachraňovat zachraňovat kolabující ekosystémy?

 


Kam dál?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace