Načítám...

Vítězslav Škorpík

Vítězslav Škorpík (*1991) – Od roku 2010 se angažuje v boji proti světlenému znečištění jako člen odborné Skupiny pro temné nebe České astronomické společnosti. V rámci této skupiny se účastnil několika projektů zabývajících se světelným znečištěním za podpory Nadace rozvoje občanské společnosti v programu O2 Think Big. Jeden z projektů také vedl. Student fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě UK, člen Českého klubu skeptiků Sisyfos, spoluorganizátor a pravidelný návštěvník Pátečníků.

Blázen do fyziky, astronomie i dalších přírodních věd, snažící se více zabývat světelným znečištěním, fyzikou a entomologií. Skeptik, ateista, odpůrce konspiračních teorií, mysticismu, astrologie, alternativní medicíny a ezoterických nesmyslů. Milovník horolezectví, hor (Tatry, Alpy) a cestování, hudby (především art a hard rockové) a knih. Moje motta: "Fyzika je jako sex, může sice přinášet praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme." Richard P. Feynman "Zážitek nemusí být pěkný, stačí když je silný." autor neznámý


Kam dál?

Veletrh vědy 2019 Zobrazit

Veletrh vědy 2019

Přijďte se na nás podívat na Veletrh vědy, kde najdete náš stánek s připraveným programem. Těšíme se na Vás.
Pá 7. 6. 2019 | 66 Přečíst
Západní Sahara v proměnách času Zobrazit

Západní Sahara v proměnách času

Odkaz na záznam v článku.
Út 13. 10. 2020 | 183 Přečíst
Skeptikon 2019 Zobrazit

Skeptikon 2019

Zveme Vás na Skeptikon 2019 konaný 17. - 19. 5. 2019 v Karlových Varech. Svou účast, prosím, potvrďte na e-mailu: Pierzynovaa@gmail.com.
So 18. 5. 2019 | 81 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace