Načítám...

Vítězslav Škorpík

Vítězslav Škorpík (*1991) – Od roku 2010 se angažuje v boji proti světlenému znečištění jako člen odborné Skupiny pro temné nebe České astronomické společnosti. V rámci této skupiny se účastnil několika projektů zabývajících se světelným znečištěním za podpory Nadace rozvoje občanské společnosti v programu O2 Think Big. Jeden z projektů také vedl. Student fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě UK, člen Českého klubu skeptiků Sisyfos, spoluorganizátor a pravidelný návštěvník Pátečníků.

Blázen do fyziky, astronomie i dalších přírodních věd, snažící se více zabývat světelným znečištěním, fyzikou a entomologií. Skeptik, ateista, odpůrce konspiračních teorií, mysticismu, astrologie, alternativní medicíny a ezoterických nesmyslů. Milovník horolezectví, hor (Tatry, Alpy) a cestování, hudby (především art a hard rockové) a knih. Moje motta: "Fyzika je jako sex, může sice přinášet praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme." Richard P. Feynman "Zážitek nemusí být pěkný, stačí když je silný." autor neznámý


Kam dál?

Stříbrný Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2021 - Radim Grebeníček Zobrazit

Stříbrný Bludný balvan v kategorii jednotlivců za rok 2021 - Radim Grebeníček

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS oznamuje, že v kategorii jednotlivců za rok 2021 získává stříbrný Bludný balvan Radim Grebeníček za vytvoření zcela nového modelu uzdravování skrz myšlenkou indukovanou změnu genové exprese.
Pá 27. 5. 2022 Přečíst
Stříbrný Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2021 - Hnutí Pro život Zobrazit

Stříbrný Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2021 - Hnutí Pro život

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2021 získává stříbrný Bludný balvan Hnutí pro život ČR za odborné poradenství a objevy v oblasti vojenství, posunutí ochrany nenarozeného dítěte až do okamžiku ejakulace, za předcházení epidemii neexistujícího syndromu a za propagaci alternativní chirurgie.
Pá 27. 5. 2022 Přečíst
Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2021 - Zdravé fórum a spol. Zobrazit

Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za rok 2021 - Zdravé fórum a spol.

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2021 získává zlatý Bludný balvan Zdravé fórum, z.s., a spol. za obohacení Public Health o cherry picking, datovou magii a konspirační teorie vůbec.
Pá 27. 5. 2022 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace