Načítám...

Vítězslav Škorpík

Vítězslav Škorpík (*1991) – Od roku 2010 se angažuje v boji proti světlenému znečištění jako člen odborné Skupiny pro temné nebe České astronomické společnosti. V rámci této skupiny se účastnil několika projektů zabývajících se světelným znečištěním za podpory Nadace rozvoje občanské společnosti v programu O2 Think Big. Jeden z projektů také vedl. Student fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě UK, člen Českého klubu skeptiků Sisyfos, spoluorganizátor a pravidelný návštěvník Pátečníků.

Blázen do fyziky, astronomie i dalších přírodních věd, snažící se více zabývat světelným znečištěním, fyzikou a entomologií. Skeptik, ateista, odpůrce konspiračních teorií, mysticismu, astrologie, alternativní medicíny a ezoterických nesmyslů. Milovník horolezectví, hor (Tatry, Alpy) a cestování, hudby (především art a hard rockové) a knih. Moje motta: "Fyzika je jako sex, může sice přinášet praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme." Richard P. Feynman "Zážitek nemusí být pěkný, stačí když je silný." autor neznámý


Kam dál?

Veletrh vědy 2019 Zobrazit

Veletrh vědy 2019

Přijďte se na nás podívat na Veletrh vědy, kde najdete náš stánek s připraveným programem. Těšíme se na Vás.
Pá 7. 6. 2019 | 66 Přečíst

Dezinformace, fake news a hoaxy v medicíně

Český klub skeptiků Sisyfos vás zve na přednášku Ludmily Hamplové na téma Hoaxy v Medicíně. Přednáška se koná 20. března od 17:00 v budově Akademie věd ČR na Národní 3, místnost č. 206.
St 15. 5. 2019 | 9 Přečíst

Pochod za vědu

So 4. 5. 2019 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace