Načítám...

Nový web Sisyfa spuštěn

Vážení a milí příznivci našeho skeptického hnutí a čtenáři našich internetových stránek. Postupem času přestávaly naše původní webovské stránky psané v html vyhovovat nárokům tvůrců i čtenářů. Jedinou cestou bylo vytvořit stránky zcela nové a to na bázi dynamického generování html kódu na webserveru pomocí php skriptu spolu s nezbytným užitím databáze MySQL. Dnešním dnem jsou stránky připravené k plnému provozu a tímto Vás všechny zvu k jejich návštěvě.

Lví podíl na stavbě celého redakčního systému má Petr Dvořák ze serveru Jasno.cz který má na svědomí i designovou stránku webu. Spolupráce webmastera s Petrem Dvořákem byla výborná, hutná a účinná. Jen ten čas nám nějak nepřál a tak vedle každodenních povinností jsme se scházeli na společné tvorbě nového webu nárazově a někdy zcela neočekávaně. Petře děkuju za vše. Webhosting je v současné době realizován na serveru Rozhled.cz k naší plné spokojenosti. Web je dostupný jak na původní adrese http://www.sisyfos.cz tak i nově na http://www.skeptically.eu kde je dostupná (zatím sice poněkud skromná) anglická mutace našich stránek. Naše staré stránky zůstaly v celém svém rozsahu a struktuře zachovány jako skeptický archiv na http://www.sisyfos.cz/index.htm - odkaz na něj najdete i v hlavním menu stránek nových. Články a fotografie jsou na nové stránky přeneseny ze starého webu v rozsahu cca posledních dvou až tří roků (najdou se ale i starší). Pokud budete hledat něco staršího, skvěle poslouží náš archiv, kde lze prohledávat za pomoci externího nástroje (Google).

Grafická stavba nového webu aneb co kde najdete:

Levý sloupec
menu, počítadlo přístupů, vyhledávání, jak se stát členem, o nás

Pravý sloupec
novinky, přednášky v AV ČR, přednášky v Kladně

Střední sloupec
standardní zobrazení článků, fotogalerií, downloadu zpravodajů, výsledků vyhledávání atd.

Snažili jsme se s designérem webu o stránky přehledné, s pohodlně přístupnými informacemi a graficky přijatelné. Jak se nám to povedlo, musíte posoudit vy, čtenáři. Předem vám všem děkuji za připomínky k tomuto webu a těším se s Vámi na skeptickou přečtenou.

Mirek Najman, webmaster

Kam dál?

Tetyana Obukhanych – další dovolávání se falešného odborníka odpůrci očkování Zobrazit

Tetyana Obukhanych – další dovolávání se falešného odborníka odpůrci očkování

Poskytujeme Vám překlad článku z webu www.skepticalraptor.com. Článek pojednává o osobě Tetyana Obukhanych, která je antivax hnutím považována za odborníka. Přitom jde o dalšího falešného odborníka.
Po 29. 4. 2019 Přečíst
Léčba homöopathická Zobrazit

Léčba homöopathická

Komplexní i elektrická homöopathie je podvod s nátěrem vědy a kdo ji rozšiřuje, je vyděrač a nepřítel lidstva. Nic na tom nezáleží, že mnoho lidí chválí výsledky. Ty jsou u každé, i sebe hloupější methody, protože ani nemocní ani fušéři nedělají správné diagnosy. Když zrnéčka homöopatů vyléčí rakovinu, jsou zbytečná studia lékařů. Kapitoly "Léčba homöopathická" a "Komplexní homöopathie a elektrohomöopathie" z knihy Jan Šimsa: Přírodní léčba a domácí lékař: praktický populární popis všech method přírodoléčebných, fysikálních a dietetických, dále popis nemocí, jich příčin, jak jim předcházeti a jak je osvědčenými domácími prostředky léčiti, díl II. Praha: Strnadel a spol. 1923.
Út 14. 1. 2020 Přečíst
Nanoroušky a taky-nanoroušky Zobrazit

Nanoroušky a taky-nanoroušky

Článek se pokouší vysvětlit, co jsou roušky z nanovláken, a čím se liší od běžných textilních roušek – a to na popud reportáže ČT v pořadu Černé ovce. Reportáž monitorovala dovoz běžných textilních roušek z Vietnamu, které byly s pomocí technické zprávy doc. Ing. Frischera, Ph.D., označeny klamavým označením nanoroušky. Článek se pokouší vysvětlit, že analýza tkaniny roušky pomocí elektronového mikroskopu, byť provedená odborníkem na kybernetiku a digitální zpracování obrazu, je metodicky zcela zcestná. Záchyt mikroskopických částic na roušce se řídí zcela jinými zákony fyziky než je běžná laická představa síta, kterou částice v závislosti na své velikosti buď projde nebo neprojde.
Čt 10. 12. 2020 Přečíst
Mýtus o Sisyfovi Zobrazit

Mýtus o Sisyfovi

Text vyšel původně ve Zpravodaji 3/2002, rozhodli jsme se jej ale připomenout.
Čt 29. 8. 2019 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace