Kdy: 16. 8. 2019 17:00
Kdo: Tomáš Petrásek
Kde: Přírodovědecká fakulta UK
Organizátor: Pátečníci
Kam dál?
Události
Posvátná erotika a nová náboženská hnutí - veřejné mínění vs. soukromá skutečnost
Přednáškový cyklus Věda kontra iracionalita Českého klubu skeptiků Sisyfos uvádí: Posvátná erotika a nová náboženská hnutí - veřejné mínění vs. soukromá skutečnost Pojďme se podívat za oponu nových náboženských hnutí, které se točí kolem netradičních sexuálních praktik. Slyšeli jsme mnohé o českém guru Járovi, rumunském guru Bivolaru, či o maďarském guru Harun Yahya. Co z toho se zakládá na pravdě? Které kritiky těchto guru a jejich praktik jsou trefné? Které vyvolávají zbytečnou paniku? A naopak, v čem jsou média a společnost příliš shovívaví?
St 16. 11. 2022 | Sisyfos Přečíst
Události
Přínosné a nepřínosné postupy v popularizaci vědy
Dr. Tom J. Carruthers je popularizátor vědy, myslitel a kreativec, který působí v australské Canbeře. Vášnivě se zasazuje o rozmanitost a rovnost, o potřebu zapojení do vědy, které přesahuje rámec vědecké gramotnosti, a o zvýšení společenské hodnoty odborných znalostí ve všech odvětvích.
St 19. 4. 2023 | Sisyfos Přečíst
Události
Sisyfos sleduje dění ohledně novely zákona o ochraně veřejného zdraví
Neočkované děti bez dokladu kontraindikace nemohou nastoupit do žádných předškolních zařízení. Novela nyní putuje do Senátu.
Ne 16. 2. 2020 Přečíst
Události Pátečníci
Cesta do pekel aneb jak perverzní incentivy a špatná statistika ničí vědu a výzkum
Odkaz na stream v článku.
Pá 20. 11. 2020 | Tomáš Fürst Přečíst