Načítám...

Magnetické krávy: Korespondence Jaromíra Eiselta a Jiřího Heřta

----- Original Message -----
From: Eiselt Jaromír
To: Jiří Heřt
Sent: Thursday, April 30, 2009 12:51 PM
Subject: peer review?

Pane profesore,
mám zato, že PNAS (impakt faktor skoro 10) má tvrdé recenzní řízení. Posuzovali tu práci diletanti, nebo se editor pomátnul, že to pustil k publikaci?
s pozdravem
Jaromír Eiselt

----- Original Message -----
From: Jiří Heřt
To: Eiselt Jaromír
Sent: Thursday, April 30, 2009 1:33 PM
Subject: Re: peer review?

Děkuji za mail, ale co mohu odpovědět jiného, než že nevím. Nejspíše je to tak, že nikdo z recenzentů ani editor obvykle nepochybují o správnosti použitých vstupních dat. Statistické zpracování dat i diskusní partie jsou bezchybné a vypadají velice věrohodně. Pokud si to chcete ověřit, tak první práce autorů je snadno dostupná na webu. Mé nálezy jsou jasné. A kdo jim nevěří, velice snadno si je může ověřit. Doporučuji prohlédnout stáda ve Walesu, protože jsou krávy bílé a jejich orientaci lze určit s přesností. Pokud nechcete stáda pracně hledat, mohu Vám poslat jejich geografické souřadnice, podle nichž je lze většinou vyhledat. Bohužel právě u těch z Walesu hodnoty nemám.

Naše nálezy v stručné podobě pošleme redakci PNAS. Kromě toho jsme v kontaktu s autory těch dvou sporných prací a nabídli jsme jim setkání k vyjasnění možného omylu, možného samozřejmě nejen na jejich, ale i na naší straně.

Jiří Heřt

Kam dál?

Nanoroušky a taky-nanoroušky Zobrazit

Nanoroušky a taky-nanoroušky

Článek se pokouší vysvětlit, co jsou roušky z nanovláken, a čím se liší od běžných textilních roušek – a to na popud reportáže ČT v pořadu Černé ovce. Reportáž monitorovala dovoz běžných textilních roušek z Vietnamu, které byly s pomocí technické zprávy doc. Ing. Frischera, Ph.D., označeny klamavým označením nanoroušky. Článek se pokouší vysvětlit, že analýza tkaniny roušky pomocí elektronového mikroskopu, byť provedená odborníkem na kybernetiku a digitální zpracování obrazu, je metodicky zcela zcestná. Záchyt mikroskopických částic na roušce se řídí zcela jinými zákony fyziky než je běžná laická představa síta, kterou částice v závislosti na své velikosti buď projde nebo neprojde.
Čt 10. 12. 2020 Přečíst
Léčba homöopathická Zobrazit

Léčba homöopathická

Komplexní i elektrická homöopathie je podvod s nátěrem vědy a kdo ji rozšiřuje, je vyděrač a nepřítel lidstva. Nic na tom nezáleží, že mnoho lidí chválí výsledky. Ty jsou u každé, i sebe hloupější methody, protože ani nemocní ani fušéři nedělají správné diagnosy. Když zrnéčka homöopatů vyléčí rakovinu, jsou zbytečná studia lékařů. Kapitoly "Léčba homöopathická" a "Komplexní homöopathie a elektrohomöopathie" z knihy Jan Šimsa: Přírodní léčba a domácí lékař: praktický populární popis všech method přírodoléčebných, fysikálních a dietetických, dále popis nemocí, jich příčin, jak jim předcházeti a jak je osvědčenými domácími prostředky léčiti, díl II. Praha: Strnadel a spol. 1923.
Út 14. 1. 2020 Přečíst
Na návštěvě u léčitele Zobrazit

Na návštěvě u léčitele

Spisovatel Ivan Klíma popisuje své setkání s vyhlášeným léčitelem Jindřichem Pasekou (1928 - 2005). Článek vyšel ve Zpravodaji Sisyfa 3/2004.
Ne 3. 11. 2019 Přečíst
Možnosti a limity psychosomatické medicíny Zobrazit

Možnosti a limity psychosomatické medicíny

Psychosomatická medicína je diskutována mezi laickou i odbornou veřejností. Postoj nejen laické ale ...
Pá 9. 11. 2018 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace