Načítám...

Srdíčko solidarity

Srdíčko solidarity

 

MUDr. Milan Kubek – prezident České lékařské komory

 

 

Vážení přátelé,

 

nevím jak vám, ale mně vadí agresivní demonstrace lidí, kteří stále jako by nechápali vážnost situace. Každé takové srocení lidu přitom epidemii jen zhoršuje a oddaluje náš vytoužený návrat k normálnímu životu. Organizátoři takových akcí převážně řeční o svobodě, ale ve skutečnosti jen hájí primitivní sobectví. Svoboda, to přece není agresivní prosazování vlastních zájmů a pohodlí bez ohledu na ostatní. Svoboda je odpovědnost, solidarita a vzájemná úcta.

 

Epidemie, kterou bohužel naše země nezvládá, nebývalým způsobem vyostřila spory mezi jednotlivými skupinami občanů. Jako bychom každý mluvili jinou řečí. Jako bychom snad ani nežili ve společné zemi. Neustále se snažím si v duchu opakovat, že našimi nepřáteli nejsou lidé s odlišnými názory, byť podle vědeckých poznatků nesprávnými a pro mne samotného obtížně pochopitelnými. Naším nepřítelem je virus, a porazit ho můžeme pouze společně.

 

Zdravotníci pracují již šestý měsíc nepřetržitě v nouzovém režimu. Zachraňují desítky tisíc lidských životů a snaží se tak zmírňovat katastrofální důsledky nezvládnuté epidemie. Tuto krizi však sami nezvládneme. Potřebujeme vaši pomoc.

 

Epidemie se neporáží v nemocnicích nebo ambulancích. O vítězství či porážce se rozhoduje na ulicích, v parcích, v továrnách, na úřadech, v dopravních prostředcích, ve školách, v obchodech… všude tam, kde se potkávají lidé s lidmi. A právě proto záleží na chování každého z nás. Žijeme v naší společné zemi, jsme doslova na jedné lodi. Musíme si pomáhat.

 

Všichni jsme už unavení, naštvaní. Napětí ve společnosti stoupá. Přesto věřím tomu, že většina lidí důležitost všech těch nepříjemných omezení chápe, zdravotníky podporuje a chce nám pomáhat. A právě všem těmto lidem, kterým bych rád jménem nás zdravotníků poděkoval, chceme dát možnost, aby svůj postoj mohli nějak veřejně vyjádřit.

 

Myšlenka je to jednoduchá. Každý, kdo podporuje zdravotníky v jejich současném boji, si namaluje na svůj respirátor malé červené srdíčko – srdíčko solidarity.

 

Vím, malé srdíčko je jen malé gesto. Ale právě i taková malá gesta vyjadřující velké myšlenky, cíle, ideály, emoce a odhodlání. Právě i taková gesta přispívají ke konečnému vítězství.

 

S pozdravem a přáním hodně zdraví a štěstí vám všem

 

MUDr. Milan Kubek

 

PS: Takže všichni malujeme srdíčka na své respirátory!

 

 


Kam dál?

„Mesodiencefalická modulace“ – nová zázračná léčebná metoda! Zobrazit

„Mesodiencefalická modulace“ – nová zázračná léčebná metoda!

V téměř nepřehledném spektru nových alternativních diagnostických a léčebných metod dnes dominují „s...
Po 16. 12. 2013 Přečíst
Some activities of our skeptical club „Sisyfos“ Zobrazit

Some activities of our skeptical club „Sisyfos“

Annotation A throughout analysis of irrational, pseudoscientific and occult ideas and of its spread...
Čt 11. 1. 2007 Přečíst

Antroposofická medicína

Rudolf Steiner vedle vybudování antroposofie zasáhl významně i do medicíny, kde uplatnil některé sou...
Čt 6. 9. 2007 Přečíst
Bludné balvany za rok 2018 se už valí. Zobrazit

Bludné balvany za rok 2018 se už valí.

Dne 6. ledna 2019 ve 14:00 nejmenovaného času se na středoevropském místě sešel přísně tajný Komitét pro udělování Bludných balvanů.
Po 21. 1. 2019 Přečíst
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace