Načítám...

Sisyfos

Nepřehlédněte

Edzard Ernst in Prague Zobrazit
Zobrazit

Út 14. 1. 2020 Přečíst
Zobrazit

Čt 12. 12. 2019 Přečíst
Zobrazit

St 23. 10. 2019 Přečíst
Další články

Nezmeškejte

Pá 31. 1. 2020 od 17:00
Přírodovědecká fakulta UK
Organizátor: Pátečníci

Jaroslav Nešetřil
Pá 7. 2. 2020 od 17:00
Přírodovědecká fakulta UK
Organizátor: Pátečníci

Jiří Podolský
St 19. 2. 2020 od 17:00
Akademie věd
Organizátor: Sisyfos

Eva Jirsová, Kristína Vavrušková

SISYFOS vznikl na jaře r.1995 z podnětu několika racionálně myslících osob. Dnes má téměř 400 členů nejrůznějších profesí, vzdělání a věku. Dvě třetiny členstva mají vysokoškolské vzdělání, vysoký je podíl přírodovědců, techniků a lékařů. Téměř polovina členů je z Prahy a okolí, pobočka je v Brně, hodně členů je z Ostravska. Od r.2000 je SISYFOS členem Rady vědeckých společností ČR.

Cíle klubu jsou definovány v úředně schválených stanovách. Naší snahou je šířit a obhajovat poznatky současné vědy. Mimořádný význam přičítáme podpoře a výchově k racionálnímu, kritickému myšlení a pochopení vědecké metody. Hlavním cílem je ovšem vědecká analýza sporných a tzv. nadpřirozených jevů a názorů. S výsledky těchto analýz seznamujeme veřejnost a snažíme se bránit šíření pseudovědeckých, paranormálních názorů a neověřených nebo klamavých postupů a přístrojů. Za významné považujeme poskytování informací a pomoc občanům v ochraně před takovými výrobky a před neúčinnými nebo nebezpečnými metodami alternativní medicíny. Klub nechce zasahovat do sféry politické a do oblasti náboženské víry.

Svou činnost na domácí scéně koordinujeme s evropskými i mimoevropskými skeptiky a pravidelně se zúčastňujeme evropských a světových kongresů.

Pátečníci

Dvě věci na světě jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost.
I když s tím vesmírem si nejsem tak úplně jist.
(Albert Einstein)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace