Komise pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků Sisyfos

oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2005 získává

bronzový Bludný balvan

Tachyon Czech

(k převzetí ceny byl vyzván pan Kristian Schwachula)

za propagaci a prodej tachyonizovaných výrobků

Žel, není známo jak zabránit loupeživým esoterikům únosy vědeckých termínů. Ojedinělý výkon předvádí američan David Wagner, který zcizil relativistické fyzice "TACHYON". Slovo je to libozvučné – s koncovkou souznělou s meditační hláskou "ÓM". Kdo by nepocítil závan vesmírné harmonie? Slovo je reklamně vhodné, jakož i slova odvozená, např.: "tachyonový", "tachyonizace" a "tachyonizovaný". Název Wagnerovy firmy též nezní špatně: Advanced Tachyon Technologies.

Únos tachyonu z teoretické fyziky do obchodní esoteriky má neodolatelnou absurdně pikantní příchuť. Fyzikální tachyon je totiž pouze abstraktní pojem pro částice pohybující se nadsvětelnou rychlostí, které podle velmi dobře prověřené teorie relativity nesmějí existovat, neboť ta považuje rychlost světla za mezní. Samozřejmě, nelze nikomu zakazovat, aby tuto mezní hranici překračoval. Avšak z humanitárních důvodů každého takového odvážlivce varujeme, že (dle Lorentzových transformací) jeho hmotnost, délka a čas se tím stanou imaginárními, což může být značně nezdravé.

Wagnerovy tachyony však nejsou abstraktním pojmem, nýbrž konkrétním obchodním artiklem pro zákazníky, kteří si nevšímali výuky a kritickému myšlení se brání.

Pro ozřejmnění velkoleposti tachyonů pořádají tachyonizátoři přednášky aniž tuší, jak se vlastně tachyonizace provádí. Nedovědí se to ani studenti dálkových kurzů University of Integrated Science v Kalifornii, kde je David Wagner prý profesorem. Tachyonizace je údajně proces patentovatelný a tedy technický. Dosud je Wagnerovýn osobním tajemstvím a lze mít za to, že také tak zůstane. Opět jeden "vědec", který po Nobelově ceně netouží.

Koho by neuchvátily výroky tachyonizátorů:

Prý se vyskytli podvodníci, kteří na svých pomůckách (založených na určitých frekvencích) dávají nálepku "tachyon", "energetizováno nulovým bodem" nebo dokonce "tachyonizováno".

Co pěkného a fest tachyonizovaného si můžeme jedině od D. Wagnera pro osobní rozvoj svého božství zakoupit prostřednictvím českých dealerů: masážní Silica Gel, vodu Tach-O-Splash, kokon, čelenku, nátepníčky, různá cingrlátka a cerepetičky, hedvábný přehoz, polštářek, masku na oči, buňku na třetí oko, podložku do květináče, Silica Disk jako pojistku proti pojistkám. Pochopitelně tachyonizace výrobku tvoří největší podíl na jeho ceně. Určitě nejlepší z tohoto sortimentu však jsou vložky do bot značky ”Šťastná chodidla” za Kč 1 640,-, s nimiž pružným krokem překročíme světelnou hranici – nyní již tak zbytečně stráženou Albertem Einsteinem.

Závěrem tvrdíme, že Wagnerovy tachyony jsou pouhopouhé tlachyony.